Przed nami najważniejszy, najtrudniejszy i najbardziej fascynujący temat:
na czym polegają 3 punkty Emisji Głosu EGOsing.
Temu poświęcę 3 kolejne lekcje.

Dlatego proszę o powolne czytanie.

3 punkty EGOsing – to cała sztuka, podstawowy dźwig Emisji Głosu EGOsing.
Dzięki 3 punktom sama śpiewam – odzyskałam głos. To moja wartość.

Jest to CAŁA TAJEMNICA Emisji Głosu EGOsing, która będzie prowadziła Ciebie przez wszystkie “zakręty” trudnej sztuki śpiewu, emisji głosu w PRACY SAMODZIELNEJ. 🙂
To chyba plus..

Kochani, jeszcze raz.

Oto wam genialną formułę 3 punktów działania, która pozwoli mówić / śpiewać na możliwości strun głosowych bez udziału w lekcjach śpiewu!

To chyba jest wartość.. :

Zapytasz, CO JA Z TEGO MAM?
Dobre pytanie.

Po pierwsze chce się dzielić genialną wiedzą, którą powinien otrzymać każdy wokalista.
Ta wiedza nie jest wcale moja. Znamy ją wszyscy, tylko nie jesteśmy tego świadomi – ta mądrość jest w nas.

Po drugie mam, pewność, że już nikt mnie nie zacytuję bez “linku” / powiązania się ze mną.
Już od kilku lat “wracają” do mnie moje frazy, określenia, słówka, powiedzione kimś innym. Oczywiście, przemawiające osoby nie mają tego, mojego “pokręcono” stabilnego fundamentu – z całej sympatii do znaczenia i chęci używania tych fraz, jestem “skromnie” pewna, że nikt nie potrafi opowiedzieć ich tak jak ja, bo są to moje pomysły, przykłady i “wynalazki”, aczkolwiek … taka sytuacja denerwuje mnie.

Po trzecie mam świadomość, że zdradzając wszystkie tajemnice EGOsing nie tracę lecz zyskuję. Wiedza, która będzie prowadziła Ciebie nie zamieni Nauczyciela. Natomiast Nauczyciel jest potrzebny aby wskazać prawidłową drogę rozwoju (- nie ćwiczyć na lekcjach). Rozwijać się MASZ SAM – to 100% twojej pracy. Nie na lekcjach śpiewu, lecz w domu. Więc, jeżeli ktoś będzie chciał skorzystać z mojej opinii, zapraszam – szczerze opowiem o tym, co usłyszę, i co proponuję z tym zrobić.

Działania / “skutki”, 3 punktów Emisji Głosu EGOsing:

1. Duuuży, pełny, barwny głos.
Tak, zrobisz 3 punkty EGOsing i głos “uderzy”, poczujesz takie “puuff” w głowę, ale nie będziesz czuł jak to zrobiłeś i, co najbardziej wytrąca z równowagi wszystkich perfekcjonistów, – nie będziesz wiedział JAK TO ZROBIŁEŚ. Podpowiem – zrobiłeś 3 punkty EGOsing.

2. Prawidłowe domykanie się strun głosowych.
Dźwięk bez powietrza, to domknięte struny. To twoja niezależność – aby to Ty wybierałeś sposób śpiewu a nie sposób śpiewu wybierał Ciebie.
Czyli “prawidłowo” – to znaczy śpiewać bez powietrza w głosie? Nie. Przecież pisałam w Lekcji 1, że najważniejsze są EMOCJE, więc : “dobry wokalista” lub ten Genialny, to ten, który i zakrzyczy, i zaszepcze, i zapiszczy jeżeli wymaga tego Go artystyczna wizja utworu. I skłaniam przed tą wizją głowę. Interesuję mnie tylko jego niezależność i zdrowie: aby umiał po tym piszczeniu, szeptaniu i “emocjonalnym jechaniu po strunach” (na które zawsze będę nakłaniać, bo – Lekcja 1) wrócić do “prawidłowego”, naturalnego działania aparatu głosowego i prawidłowym domykaniu się strun głosowych (dla tego tematu zaplanowałam inną, oddzielną lekcję).
Aby to Ty wybierałeś sposób śpiewu a nie sposób śpiewu wybierał Ciebie. :

3. Stabilny silny, nie łamiący się dźwięk;
Głos już nie będzie drżał, zrywał się. Twój aparat głosowy “znajdzie” odruchowo swoją przyrodę, wygodną stabilność, która Ciebie już “nie zdradzi”.

4. Skala / diapazon na możliwości strun głosowych.
3 punkty EGOsing “zmuszą twój organizm” do działania. To tak jak by stałeś w rwącej rzece: poddaj się i twoje ciało samo pokarze Cię drogę, daj się ponieść.
Jest to ryzyko, bo dotykasz SWOJE NIEZNANE, a z tym związane zawsze są strachy, obawy. Swoje “nielubione JA” najbardziej znielubimy w innych. Spotykając się ze Prawdziwym Sobą, możemy być rozczarowani, ponieważ mieliśmy inne oczekiwania. Tutaj zaczyna się praca z naszym EGO :.
3 punkty EGOsing poprowadzi Ciebie tam, gdzie jeszcze nie byłeś, do granic możliwości twojego aparatu głosowego, krańców skali głosowej, jeżeli na to pozwolisz. Stałość, moc, niezależność od filtrów głosowych (Lekcja 2) przyniesie wolność.

5. Odruchowy, prawidłowy oddech
Mamy niepodzieloną uwagę: potrafimy dobrze robić tylko jedną rzecz. Gdy twoja uwaga będzie skupiona na 3 punktach EGOsing (działanie tylko jedno), twoje ciało samo zapatruje się tą ilością powietrza, którą “zarządzał” mózg w sposób zgodny z naturą / odruchowy, i, jako sukces naukowy, uznany przez badaczy za “oddech przeponowo żebrowy”.

6. Pewność siebie.
Pewność głosu, zaufanie dla głosu, stabilność spowoduję … na początku spokój, dalej chęć poznania. Wiedza o swoich o tym, że możesz więcej niż myślałeś urośnie w skrzydła za Twoimi plecami. Zachcesz ryzyka. Z ryzykiem przyjdzie wzrost i poznanie Twoich prawdziwych możliwości głosowych.

Ach.. kochani wokaliści.. czy ktoś poznał ten “wokalny narkotyk”? Gdy śpiewasz, czujesz, oddajesz się emocjom, podniecasz się, że “moje ciało TO POTRAFI”!!! Poprzez 3 punkty znajdziesz drogę do stabilności głosu, a to łącząc TWOJĄ już wolną ARTYSTYCZNĄ WIZJĘ – fundament Twojej pewności siebie.

7. Zniwelowanie złych wyników lub przyzwyczajeń pracy aparatu głosowego.
Moja nauczycielka mówiła: “Najlepiej wziąć czystą kartkę i malować. Najtrudniej poprawiać po innych, ponieważ musisz to wytrzeć i rysować no nowo”. Zniwelowanie złych wyników jest trudne. Będzie wymagało akceptacji i cierpliwości do siebie, do własnych błędów.
To trudne, ale możliwe.

8. Już nie “skrzywdzisz się”.
Wiedza uświadamia. Już po pierwszej lekcje Uczeń zaczyna słyszeć to, co robi ze sobą i to, jak inni do siebie się odnoszą po przez głos. Nie jest to przyjemne, czasami bolesne.

3 punkty EGOsing – to 3 punkty działania: uruchomiają aparat głosowy w sposób naturalny, najwydatniejszy dla naszego organizmu na chwilę obecną, zgodny z indywidualnościami naszej osobistej przyrody.

Pozwolę sobie na mądre określenie przykładowych procesów (nie musisz to rozumieć, temu poświęcę kolejne lekcje):
Gdy, śpiewając, uświadamiamy sobie, że coś jest nie tak – “mam problem z głosem”, – pragniemy to naprawić. Chęć, emocję, (“wokalny narkotyk” zmusza do działania) – to siła, praca mięśni, którą często nie zauważamy. Wśród szukania sposobów emisji głosu znajdujemy “podstawowe” ćwiczenia nauki śpiewu: dykcja, artykulacja, PRZEPONA (ostatni – największy mięsień naszego organizmu).
“Nie wychodzi, muszę to wyćwiczyć” lub “Czym więcej chce głosu, tym więcej mam dać siły!” – znane stereotypy, ale siła nie przemienia się w wielki głos tylko wychodzi jako zbędne powietrze. Siła destabilizuję pracę strun głosowych / niszczy barwę głosu – jest to jedna z przyczyn niedomykania się strun głosowych.

Emisja Głosu polega na koncentracji, nie na ćwiczeniach fizycznych. EGOsing – to ubezpieczenie, już nie “skrzywdzisz się”.

EGOsing

Metoda EGOsing pozwala uruchomić aparat głosowy w sposób
ODRUCHOWY, NATURALNY – NAJLEPSZY DLA CIEBIE – NA CHWILĘ OBECNĄ.


Dlaczego na chwile obecną? Dlatego, ze teraz jest pewna pora roku, pewien poziom wilgoci i ciśnienia. Z upływem dnia zmieniają się również warunki akustyczne, przykład wieczorem ten sam pokój będzie dźwięczniejszy i będziemy w nim słyszeć się już inaczej niż rano. A to wszystko tylko są warunki zewnętrzne!

A wewnątrz?
Jesteśmy jak liścia, trawka – my żyjemy i cały czas zmieniamy się. Czasami chorujemy a jak jesteśmy zdrowi to nawet codziennie możemy czuć się inaczej. Jesteśmy “płynni” 😉 – ciało dorosłego człowieka zawiera 60-70 proc. wody. Te płyny, jako składniki naszych tkanek mogą gromadzić się w “zakątkach” naszego ciała lub “znikać”. W końcu, my “starzejemy się” – podobno już od 17 roku, mimo że wzrost organizmu trwa do 25 roku.
Właśnie dlatego za każdym razem twoje ciało pracuję inaczej – twój aparat głosowy działa inaczej a Ty czujesz i słyszysz siebie troszeczkę inaczej.

Metafora

Jesteś w ciemnej piwnicy, nie strasznej ( Lekcja 4).

Jesteś w niej. Ciemno. Nic nie widać.

Masz w rękach malutką latarkę.

“Mrugnęła” latarka – na sekundkę zapaliło się punktowe światełko – i zgasła.
Ale zdążyłeś coś zobaczyć: zobaczyłeś ..OGÓRKI. Myślisz sobie:

” Ja i ogórki?? Hm.. nie podejrzewałem…”.

Zapaliłeś (poprzez 3 punkty EGOsing) latarkę drugi raz. Z powrotem, światło mrugnęło i zgasło. Widzisz: NARTY. Możesz sobie powiedzieć:
“- Przecież wiem, ze ja – to ogórki, o co chodzi z tymi nartami??”

Tak będą wyglądał rozwój twojej “inteligencji wokalnej”. Twoje oczekiwania, chęci będą go spowalniać. Będą to lekcje pokory – mniej oczekujesz więcej otrzymasz.

Za jakiś czas będzie Ciebie wydawać się, że wiesz co jest w twojej piwnicy – przecież znasz wszystkie słoiki i zakątki! Na tym możesz skończyć rozwój wokalny; twoje ciało dalej będzie się zmieniać a ty będziesz trzymał się “ostatniego zdjęcia piwnicy”.

Proponuję Ciebie idź dalej.

Jeżeli pójdziesz za 3 punktami EGOsing, to po ujawnieniu ostatniego ciemnego miejsca w piwnicy powiesz:
” Ale tu brudno!”. I posprzątasz.

Dalej pomyślisz:
” Te ogórki chyba mają milion lat, nie nadają się!” . I zrobisz weryfikację.

Dalej, może, przyjdzie cię do głowy pomalować ściany.
A może pomyślisz:
” Dlaczego to jest piwnica?! Zrobię okno w ścianie – będzie taras!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *