Menu Zamknij

Opinie uczestników warsztatów

Jako osoba, która uczestniczyła w warsztatach Emisji Głosu EGOsing i Sztuki Prezentacji Scenicznej z Eleną Egorovą, pragnę przestrzec Ciebie – potencjalny uczestniku.
NIE PRZYCHODŹ na te warsztaty ponieważ mogą zaburzyć Cię na dalszą część życia
1. Nigdy już nie będziesz mógł powrócić do swoich starych głosowych przyzwyczajeń, a przecież tak wygodnie jest poruszać się po znanych ścieżkach – nawet jeżeli nie wiodą do Twojego celu.
2. Nie będziesz już mógł tłumaczyć się, że dlatego śpiew Ci nie wychodzi, bo nie masz talentu… Utracisz wymówkę zwalniającą cię od odpowiedzialności za Twój głos i pracę nad nim, a w związku z tym utracisz dobre samopoczucie przy “nic-nie-robieniu” ze swoim głosem.
3. Możesz być skonfundowany a nawet przestraszony, ponieważ w trakcie zajęć zaczniesz wchodzić na drogę kreowania prawdziwych emocji w mowie i śpiewie, czyli odsłaniania Twojego prawdziwego JA, a przecież zawsze bezpieczniej jest kamuflować prawdę i chować się w “udawanie” – nawet jeśli to “nie działa”.
4. Kiedy w trakcie zajęć przekonasz się, że jest możliwe połączenie w jednej osobie trenera: kompetencji, charyzmy oraz wysokich wymagań w stosunku do Ciebie, i jednocześnie wewnętrznego wyczuwalnego ciepła, radości oraz chęci niesienia pomocy w rozwoju Twojego głosu, będziesz bardziej “cierpiał” uczestnicząc w innych warsztatach tego typu, na których nie ma podobnego poziomu zadbania o Twoją Osobę (a przecież takich warsztatów jest więcej…).

Wiesław Sierant

menedżer handlowy w dużej korporacji energetycznej

Wrażenia ekstremalnie pozytywne, czuje się zaopiekowana, potraktowana poważnie i z troską, mam poczucie że o mnie zadbano. przyszłam z problemami, które okazały się, że wcale nie są problemami, za to wyszły wyzwania w innych miejscach, dzięki technikach stosowanych podczas warsztatów mogłam je zobaczyć. Przede wszystkim nagrywanie na kamerę, i efekt tego bardzo pozytywnie mnie uderzył, w ogóle inaczej teraz na siebie patrzę. Mam więcej pewności siebie, wiem jak się zaprezentować, jak wydobyć z siebie dźwięki i głosy. Pani Elena świetnie się mną zaopiekowała, kompleksowo, profesjonalnie i z wielkim zainteresowaniem zajmowała się mną i tym z czym przyszłam.
Mając na uwadze powyższe moje wrażenia z całą odpowiedzialnością i stanowczością polecam przedmiotowe warsztaty wszystkim którzy mają tremą przed wystąpieniami, albo w ogóle z odezwaniem sie do drugiego człowieka, wszystkim którzy mają niskie poczucie wartości, są niepewni tego co robią i mówią – nie są pewni siebie. Warsztaty są przeprowadzane w przemiłej atmosferze domowego zacisza, w kameralnym gronie, przez osobę niezwykle ciepłą , serdeczną i widzącą problem drugiego człowieka i jego potrzeby, osobę którą jest Pani Elena, wkładającą więcej niż serce w to co robi 🙂
Rada – tu nie ma co sie zastanawiać, po prostu trzeba wziąć w nich udział, jeśli zastanawiasz się – to znaczy że trzeba działać , zaryzykować, zrobić pierwszy krok ku zmianie, wystarczy jeden krok, tj. e-mail do Pani Eleny, a w jeden weekend Twoje życie się zmieni – daje rękojmie, bo jestem namacalnym dowodem i świadkiem!

Agnieszka Mierzejek.

Moje wrażenia po warsztacie które są w 100% pozytywne i mógłbym opisywać o świetnej atmosferze – wesołej, koleżeńskiej ale z wyraźnym podziałem na nauczyciela i uczniów ( który wyłania się naturalnie poprzez wiedzę i pełen profesjonalizm Pani Eleny ) itp itd
Wolałbym w tej wiadomości bardziej skupić się na zachęceniu osób które się wahają czy warto iść na te warsztaty – oczywiście, warto! Sam miałem dylemat czy pojechać ( 450km odległości ) czy nie… tym bardziej, że nie chciałem skupić się na śpiewie… tylko na mowie, żeby mowa była swobodna, naturalna bez napięcia szyli…
Polecam i jeszcze raz polecam!

Tomasz Giedrojc

Warsztaty przeprowadzone bardzo profesjonalnie. Jednocześnie w bardzo żywiołowy ekspresyjny sposób milo docierający do odbiorców. Przy Elenie uczestnicy warsztatów naprawdę poznają samych siebie. Odkrywają swoje możliwości wokalne oraz poznają jak należy dobrze posługiwać się aparatem mowy. …

Warsztaty u Pani Eleny były u mnie czymś wyjątkowym. Odkryłam coś nowego, dzięki temu czuję, ze mogę więcej. Było to dla mnie coś osobistego i emocjonalnego. Myślę ze dzięki tym kilkunastu godzinom otworzyłam się bardzo i odzyskałam pewność siebie. Wiem również, ze przede mną długa droga aby w pełni moc cieszyć się z tego co robię, mieć satysfakcję i w pełni wykorzystywać głos w praktyce. Mimo wszystko czuję się wspaniale, jestem bardzo wdzięczna Pani Elenie, za czas poświęcony mi i za zaangażowanie się całym sercem w to co robię. Będę wdzięczna jej za to do końca życia. Warsztaty były ciekawe i rozwijające, dowiedziałam się bardzo wiele podstawowych zasad śpiewu. Dziękuję bardzo.

Olga Wolska

Bardzo jestem zadowolony z warsztatu i umiejętności prezencyjnych, które nabyłem i mogłem a nawet musiałem od razu poćwiczyć. W zakresie prezentacji słownych i wizualnych jestem pewien ze od dziś będę umiał prowadzić je w sto razy lepiej. Dostałem tez ciekawe informacje odnośnie śpiewanie i widzę ze to początek zupełnie nowej drogi w moim śpiewie. Drogi o której słyszałem, ze jest ale nie byłem w stanie na nią wstąpić. Nie oczekuję natychmiastowych efektów, ale wystarcza mi to poczucie, ze idę/pójdę we właściwym kierunku w swoim tempie.

Marcin Polak

Na warsztatach dowiedziałam się, a raczej utwierdziłam moich przypuszczeniach, ze wrócić do tego co mam, a o czym zapomniałam, albo miałam wygaszoną tego świadomość. Śpiew, to odpowiednie myślenie o sobie o dźwięku, a nie sucha technika. Po prostu idę dalej w sympatycznej atmosferze i mając życzliwego obserwatora – Panią Elenę. Dziękuję.

Monika

Warsztaty z P. Eleną bili moim pierwszym spotkaniem się z mim głosem. To właśnie na nich zrozumiałam jak wiele mogę zrobić z moim głosem. Odkryłam, ze śpiewanie, to piękna przygoda. Spędziłam cudowne chwile przepojona entuzjazmem i radością. Jestem pełna optymistycznej wizji co do możliwości swojego głosu.

Całym sercem polecam warsztaty wokalne prowadzone przez Panią Elenę Egorovą. Jest osobą bardzo młodą, piękną, pełną empatii i o dużej wiedze wokalnej. W czasie warsztatów wiele osób odnalazło swój prawdziwy glos. Bardzo dużo skorzystałam, polecam wszystkim.

Dorota z Poznania

– Dużo rożnych informacji (5 godzin, to mało na tak ogromny materiał),
– Elena jest wymagająca (to dobrze), ale przy tym bardzo ciepłą i wspierająca,
– Chce się więcej, bo mam poczucie, ze to tylko wierzchołek góry lodowej,
– Super podejście holistyczne.

Wybrałem się na warsztaty pełen niepewności i zerowym przygotowaniem. Stres, który przeszkadza mi i ogarnia mnie podczas śpiewu całkiem mnie paraliżuje fizycznie i psychicznie. Pani Elena Egorova posiada niewiarygodną osobowość, jest łagodną a zarazem wymagającą nauczycielką, która potrafi podnieść na duchu i jest szczera w wypowiedziach. Ja, jako pełen amator i początkujący wiele wyciągnąłem z warsztatów i mimo, ze wiem, ze efektów nie będzie, po paru dniach ćwiczeń czuje różnicę. Pani Elena przekonała mnie do śpiewu i będę starał się systematycznie i z radością wykonywać ćwiczenia, które mnie przekazała. Nie trzeba się bać, lecz przyjść. Pani Elena, jak sama powiedziała “nie gryzie”. 🙂

Warsztaty przeżyłam bardzo pozytywnie. Bardziej odkryłam siebie, swoja własną barwę głosu. Pani Elena jest sympatyczna i konkretna. Dała mi świadomość pracy nad własnym głosem. Ciężka praca i szybkie rezultaty. Dziękuje i polecam.

Warsztaty, w których miałam udział byli ciekawe. Dla mnie stały się tematem do wielu przemyśleń i wielu refleksji. Polecę moim znajomym.

Dziękuje ciepło.

Lucyna

Warsztaty są bardzo ciekawe, fantastyczne są wszystkie historie, analogie i obrazowe przykłady Pani Eleny, które bardzo pomagają zrozumieć pewne rzeczy. Pani Elena jest bardzo ciepłą, tworzy rodzinną, niesamowicie przyjazną atmosferę. Pewne rzeczy nie przychodzą od razu po jednych warsztatach, ale na pewno zostają żeby wrosnąć. Bardzo się cieszę, ze przyszłam na warsztaty.

Agnieszka

Warsztaty Postawy Scenicznej pozwolili mi na wnikliwsze spojrzenie i oceną swojej postawy wobec innych ludzi. Dzięki profesjonalnemu prowadzeniu przez panią Profesor mogłem przeanalizować błędy jakie robie wobec większej publiki. Rozwiązanie tych problemów okazało się proste i oczywiste. Bardzo dobre warsztaty!!! Polecam.

Bardzo fajny pomysł!!! Warsztaty bardzo potrzebne, potrzebno więcej takich warsztatów aby oswoić się ze sceną. Potrzebno więcej praktyki tj więcej warsztatów. Fajnie było by zrobić warsztaty z interpretacji piosenki.

Podobała mi się myśl ćwiczeń spontanicznych, do których nikt z nas nie przygotował się i mieliśmy równe szanse. Potrzeba więcej czasu na przygotowanie się i więcej takich ćwiczeń. Ze swojej strony chciałabym więcej ćwiczeń na scenie i przy publiczności, oraz omawianiu moich występów. Przydało by się również przygotować występ w domu i zaprezentować na następnych spotkaniach.

Eleno! Dziękujemy ci za te warsztaty, bo myślę ze bardzo mi się przydały Twoje wskazówki. Szczególnie zapamiętałam skupienie na przedmiocie prezentacji, co pozwoliło mi się rozluźnić, element wybuchu jako to co przyciąga uwagę (co popieram także jako widz). Pomogła mi sytuacja w której muszę się przedstawić przed innymi, bo to szansa na opanowania tremy. To fajnie jak można się skonfrontować z czyimś wrażeniami na swój temat, to dużo uczy.

Bardzo pozytywne ogólne wrażenie z warsztatów. Uważam że zawierało wiele cennych informacji, zarówno tych “naukowych” + teoretycznych jak praktycznych, które pomogą w dobrej prezentacji na scenie. Z pewnością skłoniło mnie do refleksji nad sposobem nastawienia się do prezentowania czegoś – np. przedmiotów, ale i siebie na scenie. Myślę również, że mogą stosować (warsztaty) dobrą bazę do otwarcia siebie na innych, większej swobody na scenie przed publiką, również na co dzień.