Menu Zamknij

Szkolenie / warsztat Emisja Głosu EGOsing® – Uwolnij Głos!

terminy szkoleń

02.12 – 03.12.2021

Adresaci szkolenia

Szkolenie przeznaczone jest dla osób chcących rozwijać swój głos: od mówienia do śpiewu po przez poznanie Siebie.

Emisja Głosu EGOsing® wolna od stylistyki

Szkolenie / warsztat jest niezbędny dla mówców, wokalistów, nauczycieli i wszystkich ludzi pracujących głosem lub rozpoczynających przygodę z śpiewem. Celem nauki jest odkrycie pełnych możliwości głosowych, takich jakimi nadzieliła nas przyroda. Tematyka szkolenia nie narzuca żadnego rodzaju śpiewu dlatego jest ono wyjątkowo przyjazne jak dla mówców tak dla wokalistów najróżniejszych styli śpiewu: rock, pop, klasyka, dżez, śpiew biały i ludowy.

O szkoleniu

Emisja głosu jest skierowana do pracy nad jakością brzmienia głosu, prawidłowym działaniem aparatu głosowego i całego ciała podczas mówienia oraz śpiewania. By osiągnąć pozytywne rezultaty niezbędne jest całościowe, holistyczne podejście do pracy z głosem.

Interesującym faktem jest istnienie na rynku oferty szkoleniowej emisji głosu rozgraniczającej prace nad mówieniem a śpiewem. W ten sposób proponuje się warsztat, który rozwija ograniczony obszar a nie pełne możliwości głosowe.
Bez wątpienia zadziwiające by było jeżeli by podczas wizyty u internisty nie był on zainteresowany spojrzeniem na stan zdrowia całego organizmu a ograniczył by badanie do powierzchownych pytań.
Niestety takie praktyki jeszcze są stosowane co może wskazywać drogę do rozwoju w tej dziedzinie.

Głos – niezbędny instrument mówcy, prezentera, nauczyciela.

Brzmiący, barwny głos u mówcy to oznaka jego wewnętrznej harmonii a człowiek z wewnętrznym spokojem jest stabilnym wiarygodnym partnerem.
W dobie zwiększonego tempa życia coraz mniej czasu pozostaje na zrozumienie naturalnych procesów, podążanie za własnymi potrzebami. Zmuszamy głos do posłuszeństwa by zdążyć, by wykonywał zadania, które postawiliśmy przed sobą, a on na odwrót, zupełnie przestaje nas się słuchać. Staje się słaby, bezbarwny, łamiący się, podczas długiego mówienia zaczyna się ból gardła, chrypka, przerywanie się głosu lub nawet jego utrata.

Głos – to nasza wizytówka, środek komunikacji z otaczającym światem, niezbędny do normalnego funkcjonowania. Brzmienie głosu jest wynikiem wielu złożonych procesów zachodzących w naszej świadomości oraz organizmie. Po tym jak brzmi ludzki głos można wiele powiedzieć o charakterze mówiącego, jego stosunku do siebie i sposobie kontaktowania się z światem zewnętrznym.
Jeżeli twój głos jest dźwięczny, pełen brzmiących alikwot1 a sposób zarządzania nim pozwala na modulacje głośności, dźwięczności, wpływanie na barwę głosu, to znaczy że słuchasz i słyszysz siebie, identyfikujesz swoje potrzeby i umiesz je zaspokoić. Podświadomie lub świadomie wiesz, ze zapewnienie dobrych warunków pracy, wygody sprawi, ze po prostu lepiej wykonasz swoją pracę.
Natomiast jeżeli twój głos podczas mówienia jest matowy, brzmi z powietrzem, jest słaby drżący lub łamiący się, to pokazuje, ze cała twoja uwaga jest skupiona na pewnym działaniu, celem którego jest uzyskanie aprobaty, akceptacji otoczenia. Możliwe, też, że taki sposób mówienia jest wynikiem nawyków zdobytych wiele lat wcześniej, w każdym razie, świadczy on o ignorowaniu potrzeb organizmu, o autokratycznym zarządzaniu aparatem głosowym, zmuszania ciała do posłuszeństwa. W efekcie siła czyli zbędne powietrze zaburzają harmonijną pracę fałd głosowych co możemy zauważyć w słyszalnym wychodzącym powietrzu razem z głosem i poczuć w nieprzyjemnym drapaniu w krtani. Siłowy sposób zarządzania głosem jest o tyle niebezpieczny, że eliminuje w naszej wyobraźni możliwość jakiejkolwiek innej techniki zarządzania, powoduje powiększenia niedomykania się strun głosowych czyli efekt powietrza w głosie co dalej prowadzi do guzów fałd głosowych i innych nieprawidłowości.

Dlatego dla praktycznie każdego specjalisty niezbędny jest warsztat zarządzania głosowym aparatem, jest on ważną składnią osobistej realizacji w biznesie, w dążeniu do zaplanowanych wyżyn sukcesu.
Szczegóły treści tematycznej dopasowywane są do indywidualnych potrzeb uczestników grupy.

Moje szkolenie jest wyjątkowe

Doświadczenie

Początek drogi był wyboisty – w jednej z najlepszych uczelni zepsuto mi głos, wtedy po raz pierwszy zadałam sobie pytanie: „Czy proponowane standardy nauczania naprawdę są dobre dla wszystkich?”. Wtedy rozpaczałam, ponieważ śpiew był dla mnie wszystkim, później doceniłam to doświadczenie – dzięki niemu wiem jak z tego wyjść, jak pomóc ludziom z problemami głosowymi. Teraz, wiele lat później korzystam z pełnych możliwości mojego głosu, jestem Trenerem biznesu, Wokalistką i Logopedą. Połączenie wieloletnich doświadczeń w tych dziedzinach sprawia, że na rynku szkoleń z Emisji Głosu i Prezentacji Publicznych moje szkolenia są jedyne w swoim rodzaju i dostarczają wyjątkową wartość dodaną dla uczestników.

Zalety metody EGOsing®

Metoda Emisji Głosu EGOsing® - to zupełnie nowe, rewolucyjne podejście do pracy z głosem. Korzystając z wyjątkowości aparatu głosowego, pozwala ona uruchomić pełny, naturalny barwny głos, o istnieniu którego człowiek najczęściej nie zdaje sobie sprawy. W trakcie pracy spotykamy się z prawdziwymi psychicznymi przyczynami blokad i po przez to zastajemy „zmuszeni” do zastanowienia się: „co z tym zrobić?”. Stąd psychologiczny efekt nauki, który może wydawać się zaskakujący metoda EGOsing® skupia się wyłącznie na pracy z głosem.

Autorka EGOsing®

Jestem autorką koncepcji Emisji Głosu EGOsing. Metoda ta coraz bardziej się rozpowszechnia. Jako jej twórca jedyna potrafię szczegółowo wytłumaczyć wszystkie założenia i sposoby osiągania wytyczonych celów wokalnych.

Cel szkolenia

Otrzymanie wiedzy i warsztatu skutecznego i efektywnego używania aparatu głosowego. Sposobów modulacji głosem, technik panowania, kierowania nim oraz odpowiedniej higieny narządu mowy i śpiewu mających na celu wydobycie stabilnego dźwięcznego głosu a także umożliwienie samodzielnego rozwoju bez dodatkowych konsultacji coachingowych.

Podczas szkolenia dowiesz się, poznasz:

 • W jaki sposób odkryć prawdziwą barwę swojego głosu i poznać własne możliwości;
 • W jaki sposób wydobywać stabilny silny, nie łamiący się głos;
 • W jaki sposób dźwięcznie i donośnie mówić, nie męcząc się;
 • Jak pokochać, zaakceptować swój głos,
 • Jak zniwelować wyniki złych przyzwyczajeń pracy aparatu głosowego;
 • Budowę i sposoby działania aparatu głosowego;
 • Podstawy Emisji Głosu EGOsing®;
 • Sposoby uzyskania prawidłowego domykania się strun głosowych;
 • Technikę powiększenia skali głosu;
 • Sposoby panowania nad emocjami tremą;
 • W jaki sposób rozwijać możliwości swojego głosu i utrzymać uzyskane rezultaty;
 • Ćwiczenia do rozwoju głosowego i osobowościowego;
 • Sposoby dbania o głos.

Umiejętności – po szkoleniu spodziewamy się, ze będziesz umiał(a):

 • Zaplanować i wykonywać odpowiednie ćwiczenia do bezwysiłkowego, dźwięcznego mówienia a także ćwiczenia do rozwoju osobowościowego by zapewnić osiągniecie i utrzymanie wysokich i długotrwałych rezultatów emisji głosu;
 • Analizować i rozwijać świadomość psychiczną oraz kondycję fizyczną w drodze odkrycia własnych możliwości i efektywnym używaniu aparatu głosowego;

Postawa – po szkoleniu będziesz gotów(owa):

 • Do ryzyka. Szkolenie jest nastawione na dostrzeżenie przez uczestnika szkolenia swojego potencjału, ukrytych możliwości i pomocy w korzystaniu z nich. W rezultacie, wraz z wzrostem umiejętności fizycznych idzie w parze podwyższona samoocena, pewność siebie, odwaga, motywacja i lekkość w działaniach, dostrzeżenie i korzystanie z nowoodkrytych zasobów;
 • Do pracy z własnymi potrzebami;
 • Do spotkania się ze sobą samym, swoimi prawdziwymi możliwościami, własnym Ego.

Program szkolenia

Moduł 1. Wprowadzenie, poznanie się

 1. Reguły pracy;
 2. Przestawienie się, krótkie przesłuchanie (piosenka lub wiersz);
 3. Weryfikacja oczekiwań i zaplanowanie toku dalszej pracy.

Moduł 2. Wiedza, praca z przekonaniami, ćwiczenia

 1. Co w występie jest najważniejsze – dyskusja, określenie podstaw tematycznych.
 2. Budowa i działanie aparatu głosowego;
 3. EGOsing® – filtry głosowe, „moje” filtry – ćwiczenia;
 4. Zasady prawidłowej mowy – ćwiczenia;
 5. Emisja głosu – różne podejścia;
 6. Podstawowy schemat Emisji głosu EGOsing® – ćwiczenia;
 7. Powietrze w głosie lub niedomykanie się strun głosowych;
 8. Schemat „Siła – Dźwięk”
 9. Rodzaje oddechu;
 10. Schemat prawidłowej pracy nad utworem;
 11. Higiena głosu.

Praktyczne zajęcia tego bloku: ćwiczenia emisji głosu.

Moduł 3. Praktyka

 1. Zajęcia grupowe,
 2. Zajęcia indywidualne,
 3. Praca z utworem muzycznym / przemową.

Praktyczne zajęcia tego bloku: w grupie, indywidualnie, dyskusja, odpowiedzi na pytania.

Moduł 4. Plan rozwoju

 1. Weryfikacja oczekiwań,
 2. Zadania domowe.

Organizacja

Rozkład godzinowy: 15:00 – 18:00, niedziela 12:00 – 15:00.

Koszt uczestnictwa: 530 PLN, koszty warsztatów włączone: materiały piśmiennicze, woda, kawa, herbata. W przypadku nauki online wydrukowane materiały piśmiennicze zostaną wysłane pocztą.

Materiały piśmiennicze: Każdy uczestnik otrzymuję tematyczną książeczkę do wypełnienia podczas warsztatu.

Kwalifikacje po ukończeniu: Imienny Certyfikat ukończenia programu. Warunki ukończenia: 90% udziału w zajęciach.

Lokalizacja: Warszawa, Ursus, Dzieci Warszawy 21N;

Liczba Uczestników: do 8 osób.

Metody szkoleniowe:
Szkolenia są prowadzone w sposób interaktywny, metodą coachingową czyli uczestnicy odkrywają wiedzę odpowiadając na pytania prowadzącej. Ten sposób prowadzenia zajęć sprawia, że przekazywana w krótkim czasie nauka jest błyskawicznie utrwalana gdyż jest podparta osobistym doświadczeniem uczestników szkolenia.
Dodatkowe metody stosowane podczas szkolenia: moderacja, mini wykład, praca z kartkami: papier – ołówek, metafora, dyskusja grupowa, technika twórczego myślenia, studium przypadku, indywidualne występowanie na forum, obserwacja, praca w trojkach, gra, konsultacje indywidualne.

Zapisz się na szkolenie