KURS INSTRUKTORSKI DLA NAUCZYCIELI ŚPIEWU “Certyfikowany Nauczyciel Śpiewu metodą EGOsing®”

Podwyższenie kwalifikacji dla pedagogów muzyki

Dla kogo jest kurs:

Nauczycieli śpiewu i trenerów emisji głosu.
Warunek: Udokumentowany staż nauczania 3 lata.

Zalety metody EGOsing®

Większość nauczycieli / trenerów Emisji Głosu proponuje naukę opartą o znane reguły: prawidłowe otwieranie ust, prawidłowa praca przepony, jak powinno się ćwiczyć oddech, dykcja, artykulacja, kształtowanie się dźwięku itd. Tragizm takiego podejścia polega na zapomnieniu podstawowej prawdy: człowiek nie jest maszyną, jesteśmy żywi, każdy z nas jest inny, i “działamy” różnie. Jeżeli posiadam dwie nogi, jak inni, to nie znaczy, że będę miała identyczny z innymi ludźmi chód, – tak i działanie aparatu głosowego u każdego człowieka różni się. Zmuszenie naszego ciała do tak zwanej “prawidłowej postawy”, zwiększa blokady ciała, ponieważ nakazujemy mu jak powinno działać a nie słuchamy i nie uczymy się jego wyjątkowej dla każdego człowieka natury.

EGOsing – to innowacyjna metoda pracy z głosem, oparta na uświadomieniu naturalnych procesów i działań naszego organizmu i logicznym kierowaniu zasobem odkrytego głosu.

Sens metody EGOsing® polega na odzyskaniu możliwości głosowych, które otrzymaliśmy od urodzenia: każdy człowiek rodzi się dużym głosem i później w skutek różnych przyczyn (“filtrów”) gubi te zasoby głosowe. Nauka EGOsing polega na likwidacji “filtrów”, pewnych “zapór w głowie”, które skutkują fizycznymi blokadami.

Procesy zachodzące w naszym organizmie są połączone: spięcia fizyczne zawsze mają przyczyny psychiczne, stąd i nazwa EGOsing:
EGO – część osobowości człowieka, która uświadamia się jako JA i kontaktuję się z światem zewnętrznym poprzez postrzegania i działania. “JA – to zestaw osobistych sił, z których to jedna, to druga wychodzi na pierwszy plan” – Friedrich Nietzsche.
Sing – śpiew. Proces wydobycia głosu poprzez harmonijną współpracę narządów oddechowych, fonacyjnych i artykulacyjnych.

Emisja Głosu EGOsing® – to zupełnie nowe, rewolucyjne podejście do pracy z głosem. Metoda ta, korzystając z wyjątkowości aparatu głosowego, pozwala uruchomić pełny, naturalny duży głos, o istnieniu którego człowiek najczęściej nie zdaje sobie sprawy. “Po drodze” człowiek spotyka się z psychicznymi przyczynami blokad i zastaje “zmuszony” do zastanowienia się: “co z tym zrobię?”. Stąd psychologiczny efekt nauki, który może wydawać się zaskakujący gdyż skupiamy się tylko na pracy z głosem.

Cele programu:

Otrzymanie wiedzy i warsztatu skutecznego i efektywnego Nauczyciela Śpiewu lub Trenera Emisji Głosu metodą EGOsing.

Przebieg kursu:

Kurs Instruktorski, Etap 1:
Szkolenie indywidualne “Podstawy: Mowa, Prezentacja, Emisja Głosu EGOsing – poziom 1”.
Czas trwania – 6 godz.
Koszt szkolenia – 800 zł*.

Kurs Instruktorski, Etap 2:
Szkolenie indywidualne “Podstawy: Mowa, Prezentacja, Emisja Głosu EGOsing – poziom 2”.
Czas trwania – 6 godz.
Koszt szkolenia – 800 zł*.
Drugi Etap prowadzony po upłynięciu przynajmniej trzech miesięcy od etapu pierwszego.

Kurs Instruktorski, Etap 3:
– Egzamin teoretyczny.
– Superwizja, egzamin praktyczny: przeprowadzenie 1 lekcji śpiewu (60 min) w obecności instruktora Eleny Egorovej.
Koszt szkolenia – 800 zł*.

Korzyści dla uczestników po kursie:

Otrzymanie wiedzy i warsztatu skutecznego i efektywnego Nauczyciela Śpiewu lub Trenera Emisji Głosu metodą EGOsing oraz Certyfikatu z nadaniem tytułu “Nauczyciel Śpiewu metodą EGOsing” potwierdzającego nabyte kwalifikacje.

Materiały piśmiennicze:

Każdy Uczestnik otrzymuję tematyczną książeczkę do wypełnienia podczas szkolenia oraz inne dodatkowe materiały szkoleniowe.

Kwalifikacje po ukończeniu:

Po ukończeniu 1 i 2 etapów Uczestnik otrzymuję Zaświadczenie o ukończeniu 1 oraz 2 etapu kursu.
Po ukończeniu ostatniego, trzeciego etapu kursu czyli zdania egzaminu teoretycznego i praktycznego Uczestnik otrzymuję Certyfikat “Nauczyciel Śpiewu metodą EGOsing” podpisany przez Elenę Egorovą, autorkę i trenerkę Metody EGOsing.

Dodatkowo:

1. Miejsce szkolenia: Warszawa, Dzieci Warszawy 21n.
2. Cena całego kursu: 2400 zł (możliwa opłata na raty, 800zł za każdy etap kursu)
3. Cena szkolenia zawiera: przeprowadzenie szkolenia, zapewnienie materiałów i pomocy szkoleniowych, zaświadczenia oraz certyfikat ukończenia kursu.
4. Termin szkolenia: do uzgodnienia.

Zapisy:

Tel: (+48) 508 444 264
Mail: info@egorova.pl

* – Zmiana cenowa nie dotyczy osób już zgłoszonych lub osób uczestniczących w kolejnym etapie kursu.