Menu Zamknij

Opinie

zaufali mi

Opinie moich Uczniów:

Lekcje u Eleny mają na celu wyzwolenie własnego, niczym nieskrępowanego głosu. Metody stosowane przez większość nauczycieli śpiewu pozwalają mechanicznie wzmocnić lub rozluźnić poszczególne partie mięśni, dzięki czemu można uzyskać określony efekt wokalny. Ale prawdziwy, niczym nieskrępowany głos wypływa z wnętrza człowieka, jest sterowany umysłem, nie ciałem. To w umyśle tkwi prawdziwa siła – nie w mięśniach. Praca z Eleną to odkrywanie krok po kroku drogi do własnego wnętrza, eksplorowanie obszarów na pograniczu świadomości i podświadomości, konfrontacja z własną osobowością, ze swoim prawdziwym “ja” – bo tam, w głębi duszy, przykryty często grubymi warstwami przyzwyczajeń, złych nawyków czy narosłych latami zahamowań psychicznych, tkwi nasz własny, czysty, naturalny głos – głos, którego nie da się nauczyć, bo on jest integralną częścią nas samych. Ten prawdziwy, niepowtarzalny głos można jedynie odnaleźć, odkryć w sobie – i stopniowo kształtować, zwiększać jego potencjał. Bo śpiewać – to nie znaczy melodyjnie powtarzać wyuczony tekst. Śpiewać – to znaczy dawać innym cząstkę siebie. Bez sztuczek, bez efekciarstwa i przede wszystkim – bezwysiłkowo, bo w harmonii z własną naturą. Prawdziwa bowiem siła – także głosu – nie polega na napinaniu mięśni. Pogodzenie się z samym sobą, pełna akceptacja siebie daje wewnętrzną moc i spokój, które otwierają drzwi do wewnętrznego świata, gdzie mieszka nasz prawdziwy, potężny – jak my sami – głos. I właśnie drogę do tego świata pokazuje swoim uczniom Elena.

Eliza Saroma-Stępniewska

Od ponad trzech miesięcy uczęszczam na lekcje do Eleny i jest to dla mnie wyjątkowe doświadczenie, doświadczenie, z jakim nigdy wcześniej się nie spotkałem.
Zajęcia odbywają się w mieszkaniu Eleny, urządzonym z wielkim smakiem i gustem. Praca na lekcjach jest bardzo głęboka, odbywa się ona nie tylko na poziomie fizycznym, ale również psychicznym i duchowym. Każda lekcja zmusza mnie to przemyśleń i zmian. Niekiedy są to trudne tematy budzące złość i zniechęcenie, jednak z perspektywy tych kilku miesięcy, od kiedy uczęszczam na lekcje widzę duże, pozytywne zmiany w swoim życiu. Pomimo, że tematem zajęć jest emisja głosu, metoda, którą uczy Elena w magiczny sposób wpływa na wszystkie inne dziedziny życia. Zauważyłem to w szczególności na przykładzie moich relacji z innymi ludźmi, które stają się coraz bardziej otwarte i ciepłe, z czego jestem niesłychanie zadowolony.
Elena jest nauczycielką bardzo charyzmatyczną i wymagającą. Jednocześnie jest kobietą bardzo wrażliwą o niesamowitej intuicji i mądrości życiowej. Bardzo często mam wrażenie, że krótkim spojrzeniem potrafi doskonale dostrzec, z czym danego dnia do Niej przychodzę. Dzięki Elenie zrozumiałem, czym jest prawdziwa nauka, że nie jest to przyswajanie informacji, do jakiego byłem przyzwyczajony w szkole, ale głęboki proces wewnętrznej pracy, wymagający zaangażowania, koncentracji i otwartości umysłu.

Marcin Teodorczyk

Pani Elena otwiera nie tylko głos, ale i duszę. To wspaniałe móc uczyć się od wspaniałej osobowości, która wciąż sama odkrywa możliwości swojego głosu. Lekcje są jednocześnie warsztatem i eksperymentem. Śpiew u pani Eleny to ciężka praca, wymagająca skupienia i czasu, ale stymulująca do indywidualnego rozwoju.

Patrycja

Lenka jest najcudowniejszym nauczycielem jakiego można sobie wyobrazić, nie dlatego, że uczy wspaniale i jest fachowcem, bo to jest oczywiste i nie podlega dyskusji, ale dlatego, że czyta w uczniu jak w otwartej księdze i dopasowuje lekcje do indywidualnych potrzeb ucznia. To oznacza, że nie prowadzi lekcji schematycznie i dzięki temu odnosi sukcesy jako nauczyciel.
Przychodzę do Leny kilka miesięcy, moi znajomi słyszą ogromne postępy jakie poczyniłam i zgadzam się ze stwierdzeniem, że efekty lekcji są bardzo szybkie, trzeba tylko chcieć i słuchać co mówi.
Poza wszystkim Lenka jest bardzo zaangażowana w to co robi, urocza, nieprzeciętnie inteligentna i wesoła.
Wszystkim tym, którzy bardzo by chcieli, ale nie mają odwagi zapisać się na lekcje POLECAM lekcje u Leny, przekonacie się jak szybko uzyskacie pewność siebie. 🙂

Magdalena Ż.

Metoda nauki emisji głosu jest bardzo oryginalna i alternatywna do tych najczęściej stosowanych w Polsce. Moim zdaniem przynosi ona bardzo szybkie efekty. Długo szukałam takich zajęć u różnych nauczycieli i cieszę się że trafiłam do Eleny. 

Kinga K.

Pani Elena Egorova jest moją pierwszą nauczycielkę emisji głosu. Na lekcje zaczęłam uczęszczać w marcu 2010 roku. Od tego czasu nieustannie odkrywam nowe możliwości mojego głosu. Początkowo zagubiona w zupełnie nowej wizji śpiewu, z czasem zaczęłam rozumieć, że technika proponowana przez Panią Elenę jest jedyna, która przy stosowaniu się do poleceń nauczyciela, nie może mi wyrządzić żadnej krzywdy, a jeżeli będę działała według instrukcji, mogę wiele zyskać.
Wiedza jaką Pani Elena przekazuje nam, swoim uczniom, jest w teorii prosta – po prostu słuchaj, podporządkuj się swojej naturze i śpiewaj. W praktyce jest to ciężka praca, nie tyle fizycznie, ile kształtowanie umiejętności skupienia.
Na swoich lekcjach Pani Elena wymaga maksymalnego skupienia i systematyczności. Jeżeli pozwolisz pokierować głosem i uwierzysz w przekazywaną wiedzę – odkryjesz swój głos na nowo.

Hanna Wiszniewska

Elena jest świetnym nauczycielem. Jej genialna technika śpiewu pozwala mi każdego dnia odkrywać potencjał mojego głosu. Sprawia, że mój głos płynie lekko i brzmi naturalnie. Jest takim, jakim otrzymałem go od natury.
Lekcje u Eleny pobieram od niespełna roku i wiem, że jest to najwłaściwszy nauczyciel dla mnie. Nie są to tylko puste słowa, lecz poparte moim doświadczeniem i postępami jakie zrobiłem pobierając lekcje u Eleny.
Elena jest osobą bardzo szczerą i bezpośrednią. Kiedy trzeba to mnie pochwali, a jak robię coś źle, to mówi mi to wprost, bez owijania w bawełnę. Mobilizuje mnie do koncentracji i działania na pełnych obrotach, bez jakiejkolwiek taryfy ulgowej. Dzięki temu oraz swojej wytrwałości robię stałe postępy i jestem bardzo zadowolony odkrywając na nowo wciąć siebie. Gorąco zachęcam każdego, kto serio traktuje rozwój swoich możliwości wokalnych do rozpoczęcia nauki śpiewu u Eleny. 

Ludosław Kozłowski

Ochota na naukę śpiewu przyszła do mnie dość niespodziewanie ponieważ nigdy wcześniej się tym nie zajmowałem ani zbytnio nie interesowałem. Moja wiedza na ten temat i umiejętności były gdzieś w strefie wartości ujemnych więc idąc na pierwsze spotkanie z Leną miałem obawy czy mnie przyjmie i czy ja się w ogóle będę nadawał do śpiewania. Moje wyobrażenie o śpiewie było takie, że jest to jakaś technika, czegoś się trzeba nauczyć, coś wyćwiczyć. Ze zdumieniem i radością dowiedziałem się, że śpiew jest moją naturalną umiejętnością i każdy ma to w sobie a jedyna rzecz, którą trzeba wyćwiczyć to uwalnianie tej naturalności, nie zamykanie jej w ramach swoich wyobrażeń o tym jak to powinno być. Okazało się, że wbrew pozorom nie jest to zadanie łatwe, wymaga zmiany myślenia, podejścia do samego siebie, radzenia sobie z tremą, z tym jak inni mnie postrzegają. W tej pracy bardzo pomocna jest osobowość Leny, która jest naturalna, szczera i otwarta więc wszelkie próby zejścia z prostej drogi nauki, szukanie własnych rozwiązań, powroty do swoich schematów są natychmiast demaskowane i gaszone w zarodku. Inną cechą Leny, niezwykle pomocną w całym procesie nauki choć nie zawsze miłą i przyjemną jest jej zaangażowanie i wymaganie zaangażowania i pracy od uczniów. Tak, nauka śpiewu wymaga dużo zaangażowania, determinacji i chęci. Ale ja idąc na pierwsze spotkanie bardzo chciałem nauczyć się śpiewać i to mi zostało. Pewne postępy w moim śpiewaniu się dokonały a co najcenniejsze śpiewanie zaczęło mi dawać mnóstwo satysfakcji i radości, tak że teraz nie mogę się bez niego obejść dłużej niż kilka dni.

Piotr Prokopowicz

Ogłoszenie o lekcjach śpiewu znalazłem w Internecie. Umówiłem się na przesłuchanie i tak zaczęła się moja przygoda z kompletnie innym i nowym dla mnie stylem śpiewania. Lekcje są trudne, nauczycielka wymagająca, ale dzisiaj wiem, po blisko roku spotkań, że to jedyna sensowna droga nauki prawdziwej techniki śpiewania. Elena jest wymagająca, nie ma mowy o jakimkolwiek odpuszczaniu. Jest nakierowana na zupełny profesjonalizm, ale przecież właśnie o to chodzi, aby naprawdę nauczyć się śpiewać. A przy tym Elena jest miła i ciepła i zawsze uśmiechnięta. Prowadzona przez Nią lekcja mija niepostrzeżenie.

Jacek Biernacki

Do Eleny przychodzę już prawie rok, postępy, które poczyniliśmy są naprawdę ogromne. Zajęcia te mogę z czystym sumieniem polecić każdemu. W przeciwieństwie do większości znanych “specjalistów” od głosu Elena nie uczy niszczących dla strun głosowych technik, tylko pomaga odkryć naturalny głos. Dzięki temu jest on pełny, donośny i unikalny, a śpiewanie to nie trening siłowy tylko wypoczynek. Efekty są dość szybkie, ale oczywiście lekcje wymagają skupienia i ciężkiej pracy. Poza tym Elena jest osobą naprawdę sympatyczną i zajęcia z nią to czysta przyjemność 🙂

Mateusz Cyrankowski

I jeszcze:

Opinie Uczestników Warsztatów:

Jako osoba, która uczestniczyła w warsztatach Emisji Głosu EGOsing i Sztuki Prezentacji Scenicznej z Eleną Egorovą, pragnę przestrzec Ciebie – potencjalny uczestniku.
NIE PRZYCHODŹ na te warsztaty ponieważ mogą zaburzyć Cię na dalszą część życia
1. Nigdy już nie będziesz mógł powrócić do swoich starych głosowych przyzwyczajeń, a przecież tak wygodnie jest poruszać się po znanych ścieżkach – nawet jeżeli nie wiodą do Twojego celu.
2. Nie będziesz już mógł tłumaczyć się, że dlatego śpiew Ci nie wychodzi, bo nie masz talentu… Utracisz wymówkę zwalniającą cię od odpowiedzialności za Twój głos i pracę nad nim, a w związku z tym utracisz dobre samopoczucie przy “nic-nie-robieniu” ze swoim głosem.
3. Możesz być skonfundowany a nawet przestraszony, ponieważ w trakcie zajęć zaczniesz wchodzić na drogę kreowania prawdziwych emocji w mowie i śpiewie, czyli odsłaniania Twojego prawdziwego JA, a przecież zawsze bezpieczniej jest kamuflować prawdę i chować się w “udawanie” – nawet jeśli to “nie działa”.
4. Kiedy w trakcie zajęć przekonasz się, że jest możliwe połączenie w jednej osobie trenera: kompetencji, charyzmy oraz wysokich wymagań w stosunku do Ciebie, i jednocześnie wewnętrznego wyczuwalnego ciepła, radości oraz chęci niesienia pomocy w rozwoju Twojego głosu, będziesz bardziej “cierpiał” uczestnicząc w innych warsztatach tego typu, na których nie ma podobnego poziomu zadbania o Twoją Osobę (a przecież takich warsztatów jest więcej…).

Wiesław Sierant

menedżer handlowy w dużej korporacji energetycznej

Wrażenia ekstremalnie pozytywne, czuje się zaopiekowana, potraktowana poważnie i z troską, mam poczucie że o mnie zadbano. przyszłam z problemami, które okazały się, że wcale nie są problemami, za to wyszły wyzwania w innych miejscach, dzięki technikach stosowanych podczas warsztatów mogłam je zobaczyć. Przede wszystkim nagrywanie na kamerę, i efekt tego bardzo pozytywnie mnie uderzył, w ogóle inaczej teraz na siebie patrzę. Mam więcej pewności siebie, wiem jak się zaprezentować, jak wydobyć z siebie dźwięki i głosy. Pani Elena świetnie się mną zaopiekowała, kompleksowo, profesjonalnie i z wielkim zainteresowaniem zajmowała się mną i tym z czym przyszłam.
Mając na uwadze powyższe moje wrażenia z całą odpowiedzialnością i stanowczością polecam przedmiotowe warsztaty wszystkim którzy mają tremą przed wystąpieniami, albo w ogóle z odezwaniem sie do drugiego człowieka, wszystkim którzy mają niskie poczucie wartości, są niepewni tego co robią i mówią – nie są pewni siebie. Warsztaty są przeprowadzane w przemiłej atmosferze domowego zacisza, w kameralnym gronie, przez osobę niezwykle ciepłą , serdeczną i widzącą problem drugiego człowieka i jego potrzeby, osobę którą jest Pani Elena, wkładającą więcej niż serce w to co robi 🙂
Rada – tu nie ma co sie zastanawiać, po prostu trzeba wziąć w nich udział, jeśli zastanawiasz się – to znaczy że trzeba działać , zaryzykować, zrobić pierwszy krok ku zmianie, wystarczy jeden krok, tj. e-mail do Pani Eleny, a w jeden weekend Twoje życie się zmieni – daje rękojmie, bo jestem namacalnym dowodem i świadkiem!

Agnieszka Mierzejek.

Moje wrażenia po warsztacie które są w 100% pozytywne i mógłbym opisywać o świetnej atmosferze – wesołej, koleżeńskiej ale z wyraźnym podziałem na nauczyciela i uczniów ( który wyłania się naturalnie poprzez wiedzę i pełen profesjonalizm Pani Eleny ) itp itd
Wolałbym w tej wiadomości bardziej skupić się na zachęceniu osób które się wahają czy warto iść na te warsztaty – oczywiście, warto! Sam miałem dylemat czy pojechać ( 450km odległości ) czy nie… tym bardziej, że nie chciałem skupić się na śpiewie… tylko na mowie, żeby mowa była swobodna, naturalna bez napięcia szyli…
Polecam i jeszcze raz polecam!

Tomasz Giedrojc

Warsztaty przeprowadzone bardzo profesjonalnie. Jednocześnie w bardzo żywiołowy ekspresyjny sposób milo docierający do odbiorców. Przy Elenie uczestnicy warsztatów naprawdę poznają samych siebie. Odkrywają swoje możliwości wokalne oraz poznają jak należy dobrze posługiwać się aparatem mowy. …

Warsztaty u Pani Eleny były u mnie czymś wyjątkowym. Odkryłam coś nowego, dzięki temu czuję, ze mogę więcej. Było to dla mnie coś osobistego i emocjonalnego. Myślę ze dzięki tym kilkunastu godzinom otworzyłam się bardzo i odzyskałam pewność siebie. Wiem również, ze przede mną długa droga aby w pełni moc cieszyć się z tego co robię, mieć satysfakcję i w pełni wykorzystywać głos w praktyce. Mimo wszystko czuję się wspaniale, jestem bardzo wdzięczna Pani Elenie, za czas poświęcony mi i za zaangażowanie się całym sercem w to co robię. Będę wdzięczna jej za to do końca życia. Warsztaty były ciekawe i rozwijające, dowiedziałam się bardzo wiele podstawowych zasad śpiewu. Dziękuję bardzo.

Olga Wolska

Bardzo jestem zadowolony z warsztatu i umiejętności prezencyjnych, które nabyłem i mogłem a nawet musiałem od razu poćwiczyć. W zakresie prezentacji słownych i wizualnych jestem pewien ze od dziś będę umiał prowadzić je w sto razy lepiej. Dostałem tez ciekawe informacje odnośnie śpiewanie i widzę ze to początek zupełnie nowej drogi w moim śpiewie. Drogi o której słyszałem, ze jest ale nie byłem w stanie na nią wstąpić. Nie oczekuję natychmiastowych efektów, ale wystarcza mi to poczucie, ze idę/pójdę we właściwym kierunku w swoim tempie.

Marcin Polak

Na warsztatach dowiedziałam się, a raczej utwierdziłam moich przypuszczeniach, ze wrócić do tego co mam, a o czym zapomniałam, albo miałam wygaszoną tego świadomość. Śpiew, to odpowiednie myślenie o sobie o dźwięku, a nie sucha technika. Po prostu idę dalej w sympatycznej atmosferze i mając życzliwego obserwatora – Panią Elenę. Dziękuję.

Monika

Warsztaty z P. Eleną bili moim pierwszym spotkaniem się z mim głosem. To właśnie na nich zrozumiałam jak wiele mogę zrobić z moim głosem. Odkryłam, ze śpiewanie, to piękna przygoda. Spędziłam cudowne chwile przepojona entuzjazmem i radością. Jestem pełna optymistycznej wizji co do możliwości swojego głosu.

Całym sercem polecam warsztaty wokalne prowadzone przez Panią Elenę Egorovą. Jest osobą bardzo młodą, piękną, pełną empatii i o dużej wiedze wokalnej. W czasie warsztatów wiele osób odnalazło swój prawdziwy glos. Bardzo dużo skorzystałam, polecam wszystkim.

Dorota z Poznania

– Dużo rożnych informacji (5 godzin, to mało na tak ogromny materiał),
– Elena jest wymagająca (to dobrze), ale przy tym bardzo ciepłą i wspierająca,
– Chce się więcej, bo mam poczucie, ze to tylko wierzchołek góry lodowej,
– Super podejście holistyczne.

Wybrałem się na warsztaty pełen niepewności i zerowym przygotowaniem. Stres, który przeszkadza mi i ogarnia mnie podczas śpiewu całkiem mnie paraliżuje fizycznie i psychicznie. Pani Elena Egorova posiada niewiarygodną osobowość, jest łagodną a zarazem wymagającą nauczycielką, która potrafi podnieść na duchu i jest szczera w wypowiedziach. Ja, jako pełen amator i początkujący wiele wyciągnąłem z warsztatów i mimo, ze wiem, ze efektów nie będzie, po paru dniach ćwiczeń czuje różnicę. Pani Elena przekonała mnie do śpiewu i będę starał się systematycznie i z radością wykonywać ćwiczenia, które mnie przekazała. Nie trzeba się bać, lecz przyjść. Pani Elena, jak sama powiedziała “nie gryzie”. 🙂

Warsztaty przeżyłam bardzo pozytywnie. Bardziej odkryłam siebie, swoja własną barwę głosu. Pani Elena jest sympatyczna i konkretna. Dała mi świadomość pracy nad własnym głosem. Ciężka praca i szybkie rezultaty. Dziękuje i polecam.

Warsztaty, w których miałam udział byli ciekawe. Dla mnie stały się tematem do wielu przemyśleń i wielu refleksji. Polecę moim znajomym.

Dziękuje ciepło.

Lucyna

Warsztaty są bardzo ciekawe, fantastyczne są wszystkie historie, analogie i obrazowe przykłady Pani Eleny, które bardzo pomagają zrozumieć pewne rzeczy. Pani Elena jest bardzo ciepłą, tworzy rodzinną, niesamowicie przyjazną atmosferę. Pewne rzeczy nie przychodzą od razu po jednych warsztatach, ale na pewno zostają żeby wrosnąć. Bardzo się cieszę, ze przyszłam na warsztaty.

Agnieszka

Warsztaty Postawy Scenicznej pozwolili mi na wnikliwsze spojrzenie i oceną swojej postawy wobec innych ludzi. Dzięki profesjonalnemu prowadzeniu przez panią Profesor mogłem przeanalizować błędy jakie robie wobec większej publiki. Rozwiązanie tych problemów okazało się proste i oczywiste. Bardzo dobre warsztaty!!! Polecam.

Bardzo fajny pomysł!!! Warsztaty bardzo potrzebne, potrzebno więcej takich warsztatów aby oswoić się ze sceną. Potrzebno więcej praktyki tj więcej warsztatów. Fajnie było by zrobić warsztaty z interpretacji piosenki.

Podobała mi się myśl ćwiczeń spontanicznych, do których nikt z nas nie przygotował się i mieliśmy równe szanse. Potrzeba więcej czasu na przygotowanie się i więcej takich ćwiczeń. Ze swojej strony chciałabym więcej ćwiczeń na scenie i przy publiczności, oraz omawianiu moich występów. Przydało by się również przygotować występ w domu i zaprezentować na następnych spotkaniach.

Eleno! Dziękujemy ci za te warsztaty, bo myślę ze bardzo mi się przydały Twoje wskazówki. Szczególnie zapamiętałam skupienie na przedmiocie prezentacji, co pozwoliło mi się rozluźnić, element wybuchu jako to co przyciąga uwagę (co popieram także jako widz). Pomogła mi sytuacja w której muszę się przedstawić przed innymi, bo to szansa na opanowania tremy. To fajnie jak można się skonfrontować z czyimś wrażeniami na swój temat, to dużo uczy.

Bardzo pozytywne ogólne wrażenie z warsztatów. Uważam że zawierało wiele cennych informacji, zarówno tych “naukowych” + teoretycznych jak praktycznych, które pomogą w dobrej prezentacji na scenie. Z pewnością skłoniło mnie do refleksji nad sposobem nastawienia się do prezentowania czegoś – np. przedmiotów, ale i siebie na scenie. Myślę również, że mogą stosować (warsztaty) dobrą bazę do otwarcia siebie na innych, większej swobody na scenie przed publiką, również na co dzień.

Recenzje

Opinie Uczestników Szkoleń:

Szkolenie przeprowadzone przez Elenę Egorovą uzupełniło moje kompetencje związane z emisją głosu, którą to będę wykorzystywał w moim życiu zawodowym i prywatnym 🙂 Szkolenie godne polecenia.

Jarosław Piątek

Uczestniczyłem już w kilku szkoleniach z zakresu używania głosu i prezentacji publicznych. jednak to, czego doświadczyłem na dwudniowym szkoleniu-warsztacie z Eleną, przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Po pierwsze, unikalne podejście do emisji głosu – koncepcja genialna w swojej prostocie, a jednocześnie bardzo skuteczna. To DZIAŁA!! Po drugie, bardzo dobrze zaprojektowane i przeprowadzone szkolenie, z wykorzystaniem do maksimum czasu zajęć – bez “odpuszczania” czegokolwiek – każdy musiał wykonać przypisane zadanie. Po trzecie – charyzmatyczna osobowość Eleny oraz bardzo atrakcyjny sposób prowadzenia zajęć spowodowały, że czas płynął szybko i pod koniec pojawiła się nuta żalu “szkoda, że to już koniec, CHCIAŁBYM JESZCZE…” Dziękuję Ci Elena za umiejętności, które mi przekazałaś oraz za niezapomniane przeżycia w trakcie warsztatów.

Wiesław Sierant

Szkolenie zostało przeprowadzone w sposób profesjonalny, który odzwierciedlał specyfikę pracy naszej firmy jak również potrzeby jego uczestników. Prowadząca potrafiła wskazać na świadome wykorzystanie atutów swojego głosu podczas prezentacji handlowych. Na każdym etapie widoczna była duża wiedza merytoryczna prowadzącej, a zwłaszcza umiejętność jej przekazywania innym. Należy wspomnieć, ze każdy z uczestników był znakomicie motywowany do dalszego udoskonalania pracy z głosem. Wielkim atutem była chęć dzielenia się doświadczeniem zawodowym z uczestnikami. Polecam zajęcia prowadzone z panią Eleną Egorovą.

Grzegorz Serwatka

To były naprawdę fascynujące dwa dni. Szkolenie rozpocząłem “z pewną nieśmiałością”, ponieważ śpiewanie nigdy nie należało do moich silnych stron. Okazało się, że Elena krok po kroku wprowadzała nas w tajniki poprawnej artykulacji i prawidłowej prezentacji, co w dzisiejszym otoczeniu biznesowym jest umiejętnością jeśli nie konieczną, to na pewno wysoce pożądaną. Dodatkowym, jeśli nie najważniejszym, atutem szkolenia była sama prowadząca, której otwartość, bezpośredniość i ujmująca osobowość powodowały, że czas płynął miło, efektywnie i… zdecydowanie za szybko. Bardzo się cieszę, że miałem okazję wziąć udział w tym szkoleniu. Dziękuję Ci, Eleno. 

Michał Skrzypczak

Zajęcia z Eleną uświadomiły mi jak wielkie i do tej pory nie odkryte możliwości kryją się w moim głosie. Aby osiągnąć sukces konieczna jest dalsza praca i wiele ćwiczeń, ale teraz, dzięki wskazówkom Eleny wiem, co i jak robić. Pełny profesjonalizm i ogromne doświadczenie w pracy nad głosem przy jednoczesnym niezwykle miłym i serdecznym, takim słowiańskim podejściu do każdego z uczestników szkolenia powoduje, że zajęcia z Eleną są ogromną przyjemnością pomimo niezwykłej intensywności w przekazywaniu przez Nią wiedzy i ilości ćwiczeń do wykonania.

Jarosław Wiśniewski

Do tej pory “głos” traktowałem jako coś co po prostu jest.. i tyle. Elena pokazała mi w jaki sposób mogę wykorzystać to jako dodatkowe narzędzie, które w znaczący i łatwy sposób może poprawić moją efektywność podczas spotkań biznesowych i prezentacji. A to wszystko prowadzone było w sposób niezwykle ciekawy i prosty, co miało niebagatelne znaczenie dla osoby, która z profesjonalnym podejściem do głosu jako narzędzia, nie miała wcześniej wiele wspólnego.

Łukasz Grzywacz

Żeby 45-letniego faceta, który nigdy w dorosłym życiu nie śpiewał, w ciągu KILKU GODZIN namówić na śpiewanie, i do tego na trzeźwo – to może nie jest jeszcze wielki wyczyn, ale żeby on to na dokładkę POLUBIŁ – no to to już zasługuje na ogromny szacunek. Dziękuję Ci Elena – w tym co robisz jesteś większa niż twój głos 🙂

Jacek Łyczko