Menu Zamknij

Indywidualne lekcje śpiewu

Lekcje dla dorosłych

Od 18 roku bez ograniczeń.

Lekcje dla młodzieży

Od 14 do 18 roku. Przed rozpoczęciem zajęć zapraszam na obowiązkowe przesłuchanie, na którym trzeba zaśpiewać piosenkę bez podkładu oraz przestawić powody chęci rozpoczęcia nauki śpiewu w celu deklaracji gotowości do pracy. Ważne: na przesłuchanie oraz dalsze lekcje zapisuje się sama Osoba planująca uczestnictwo w zajęciach, nie rodzice. Pozwoli to uniknąć przekładanie odpowiedzialności za podjęcie decyzji rozpoczęcia nauki śpiewu, aktywniejszy, zaangażowany i bardziej świadomy udział a za tym efektywniejszą pracę i szybsze sukcesy wokalne.

Szkolenia, Warsztaty i Nauka śpiewu i Lekcje indywidualne z Eleną Egorovą, Warszawa

Lekcje dla dzieci

Niestety nie prowadzę zajęć indywidualnych dla dzieci ze względu na specyfikę pracy z głosem i metody EGOsing. Na zajęciach proponuję świadomą pracę z ciałem, aparatem głosowym, zarządzamy którym poprzez odpowiednią komunikację, myśl, koncentrację. Dla dziecka jest to zbyt skomplikowane podejście a najlepsza metoda pracy z dziećmi: poprzez zabawę, powtarzanie, kopiowanie ruchów fizycznych w przypadku pracy z głosem przyniesie opłakane skutki – złe nawyki, przyzwyczajenia, które mogą zaburzyć późniejszą mutację głosu (u dziewczynek i chłopaków) a w przyszłości być nawet powodem porzucenia śpiewania. Z tego względu najlepszym rozwiązaniem zajęć dla dzieci widzę kilka lekcji wraz z rodzicami, o których przeczytasz niżej.

Lekcje dla dzieci wraz z rodzicami: kilka zajęć na których będą przestawione podstawy pracy z głosem, ćwiczenia. Cel tych zajęć nadanie rodzicom wiedzy i umiejętności bycia swoistym coachem, by poprowadzić, zapewnić dziecku odpowiedni rozwój wokalny bez udziału w stałych zajęciach śpiewu. W ten sposób mamy możliwość uniknąć błędów, złych nawyków, zapewniając odkrycie i pielęgnowanie prawdziwych indywidualnych możliwości wokalnych podczas bezpiecznego przejścia każdego z kresów mutacji głosu.

Zalety metody EGOsing®

EGOsing – to innowacyjna metoda pracy z głosem, oparta na uświadomieniu naturalnych procesów i działań naszego organizmu i logicznym kierowaniu zasobem odkrytego głosu.

Procesy zachodzące w naszym organizmie są połączone: spięcia fizyczne zawsze mają przyczyny psychiczne, stąd i nazwa EGOsing:
EGO – część osobowości człowieka, która uświadamia się jako JA i kontaktuję się z światem zewnętrznym poprzez postrzegania i działania. “JA – to zestaw osobistych sił, z których to jedna, to druga wychodzi na pierwszy plan” – Friedrich Nietzsche.
Sing – śpiew. Proces wydobycia głosu poprzez harmonijną współpracę narządów oddechowych, fonacyjnych i artykulacyjnych.

Sens metody EGOsing® polega na odzyskaniu możliwości głosowych, które otrzymaliśmy od urodzenia: każdy człowiek rodzi się dużym głosem i później w skutek różnych przyczyn (“filtrów”) gubi te zasoby głosowe. Nauka EGOsing polega na likwidacji “filtrów”, pewnych “zapór w głowie”, które skutkują fizycznymi blokadami.

Metoda EGOsing® – to zupełnie nowe, rewolucyjne podejście do pracy z głosem. Metoda ta, korzystając z wyjątkowości aparatu głosowego, pozwala uruchomić pełny, naturalny duży głos, o istnieniu którego człowiek najczęściej nie zdaje sobie sprawy. “Po drodze” człowiek spotyka się z psychicznymi przyczynami blokad i zastaje “zmuszony” do zastanowienia się: “co z tym zrobię?”. Stąd psychologiczny efekt nauki, który może wydawać się zaskakujący gdyż skupiamy się tylko na pracy z głosem.

Plan zajęć

1. Teoria

Zajęcia rozpoczynamy od wiedzy, nauki, podstaw pracy z głosem. Teoria jest “rozcieńczona”, przykładami, ćwiczeniami praktycznymi, zadaniami do pracy w domu.

2. Praktyka

Ćwiczenia wykonywane na zajęciach oraz w domu proponowane z stopniowym poziomem trudności.

3. Praca z utworem

Po pierwszych sukcesach w ćwiczeniach rozpoczynamy pracę z utworem oraz nowymi niezbędnymi ćwiczeniami wokalnymi.

4. Nagrania

Po zakończeniu pracy nad utworem jest tworzone nagranie audio w profesjonalnych warunkach. Stanowi ono swoistą pamiątkę wykonanej pracy.

5. Udział w koncertach edukacyjnych

Raz na jakiś czas organizowane są Koncerty Edukacyjne odgrywają one bardzo ważną rolę procesie rozwoju wokalnego i artystycznego.

Na Lekcjach Śpiewu nauczysz się

Cele – Wiedza:

 • W jaki sposób odkryć prawdziwą barwę swojego głosu i poznać własne możliwości;
 • W jaki sposób wydobywać stabilny silny, nie łamiący się głos;
 • W jaki sposób dźwięcznie i donośnie mówić, nie męcząc się;
 • Jak pokochać, zaakceptować swój głos,
 • Jak budować pewność siebie;
 • Jak zniwelować wyniki złych przyzwyczajeń pracy aparatu głosowego;
 • Budowę i sposoby działania aparatu głosowego;
 • Podstawy Emisji Głosu EGOsing®;
 • Sposoby uzyskania prawidłowego domykania się strun głosowych;
 • Technikę powiększenia skali głosu;
 • Jak stworzyć i przeprowadzić efektowną prezentację;
 • Jak umiejętnie kierować uwagą słuchaczy, aby być słuchanym i usłyszanym;
 • Sposoby panowania nad emocjami tremą;
 • W jaki sposób rozwijać możliwości swojego głosu i utrzymać uzyskane rezultaty bez dodatkowych konsultacji coachingowych;
 • Ćwiczenia do rozwoju głosowego i osobowościowego;
 • Sposoby dbania o głos.

Cele – Umiejętności

 • Zaplanować i wykonywać odpowiednie ćwiczenia do bezwysiłkowego, dźwięcznego mówienia a także ćwiczenia do rozwoju osobowościowego;
 • Analizować i rozwijać świadomość psychiczna oraz fizyczna w odkryciu i skutecznym używaniu aparatu głosowego;
 • Zaplanować i przeprowadzić efektowną Prezentację lub Przemowę;
 • Panować nad uwagą słuchacza za pomocą otrzymanych narzędzi sztuki prezentacji;
 • Analizować i rozwijać świadomość psychiczną oraz fizyczną;

Cele – Postawa

 • Do ryzyka. Nauka jest nastawiona na dostrzeżenie swojego potencjału, ukrytych możliwości i pomocy w korzystaniu z nich. W rezultacie, z wzrostem umiejętności ćwiczonych nawyków idzie w parze podwyższenie samooceny, nabieranie pewności siebie, odwaga, lekkość i motywacja do dalszego działania w dostrzeżeniu i korzystaniu z nowoodkrytych obszarów możliwości życiowych;
 • Do pracy z własnymi potrzebami;
 • Do spotkania się ze sobą samym, swoimi prawdziwymi możliwościami, własnym Ego.

Zapisz się na lekcje

Miejsce: Warszawa, Dzieci Warszawy 21n.
Koszt: 100 zł (lekcja 60 min)
Materiały piśmiennicze: każdy z Uczniów otrzymuję tematyczną książeczkę / zeszyt do wypełnienia podczas zajęć.
Termin szkolenia: do uzgodnienia.

ZAPISY:

Tel: (+48) 508 444 264
(proszę nie pisać na mail, ponieważ nie posiadam zbyt dużo czasu i odpowiedź może być znacznie wydłużona)