Menu Zamknij

Indywidualne lekcje śpiewu

INDYWIDUALNE Lekcje ŚPIEWU / EMISJA GŁOSU

Zapraszam na Naukę Śpiewu, Emisję Głosu moją autorską metodą EGOsing. Przebieg zajęć zostanie dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb, będzie oparty o  wiedzę z dziedzin takich jak: nauka śpiewu, emisja głosu, logopedia, sztuka prezentacji, zarządzania w audytorium, zarządzania konfliktami oraz innymi. Metody nauczania: Zajęcia prowadzone są w sposób interaktywny, metodą coachingową czyli uczestnik odkrywa wiedzę odpowiadając na pytania. Ten sposób przekazywana nauka jest błyskawicznie utrwalana gdyż jest podparta osobistym doświadczeniem ucznia. Dodatkowe metody stosowane podczas lekcji: moderacja, mini wykład, praca z przedmiotami, metafora, dyskusja, technika twórczego myślenia, studium przypadku, gra, i inne ćwiczenia.
Nauka śpiewu Emisja Głosu EGOsing

Zalety metody EGOsing®

EGOsing – to innowacyjna metoda pracy z głosem, oparta na uświadomieniu naturalnych procesów działania naszego organizmu i logicznym kierowaniu zasobem odkrytego głosu.

Procesy zachodzące w naszym organizmie mają naturę holistyczną: większość spięć fizycznych - to przyczyny psychiczne, stąd i nazwa EGOsing:
EGO – część osobowości człowieka, która uświadamia się jako JA i kontaktuję się z światem zewnętrznym poprzez postrzegania i działania. “JA – to zestaw osobistych sił, z których to jedna, to druga wychodzi na pierwszy plan” – Friedrich Nietzsche.
Sing – śpiew. Proces wydobycia głosu poprzez harmonijną współpracę narządów oddechowych, fonacyjnych i artykulacyjnych.

Sens metody EGOsing® polega na odzyskaniu możliwości głosowych, które otrzymaliśmy od urodzenia: każdy człowiek rodzi się olbrzymim, dźwięcznym zasobem głosowym jednak później w skutek różnych przyczyn (“filtrów”) traci ten naturalny harmoniy ruch aparatu głosowego. Nauka EGOsing polega na pracy z “filtrami”, pewnymi “zatorami w głowie”, które skutkują fizycznymi blokadami.

Metoda EGOsing® Metoda ta, korzystając z wyjątkowości aparatu głosowego, pozwala uruchomić pełny, naturalny duży głos, o istnieniu którego najczęściej nie zdajemy sobie sprawy. Metoda oparta na pracy z psychicznymi przyczynami blokad i stawia Ucznia przed pytaniem: “co z nimi zrobię?”. Stąd psychologiczny efekt nauki, który może wydawać się zaskakujący gdyż skupiamy się tylko na pracy z głosem.

Na Lekcjach Śpiewu nauczysz się

Cele – Wiedza:

 • W jaki sposób odkryć prawdziwą barwę swojego głosu i poznać własne możliwości;
 • W jaki sposób wydobywać stabilny silny, nie łamiący się głos;
 • W jaki sposób dźwięcznie i donośnie mówić, nie męcząc się;
 • Jak pokochać, zaakceptować swój głos,
 • Jak budować pewność siebie;
 • Jak zniwelować wyniki złych przyzwyczajeń pracy aparatu głosowego;
 • Budowę i sposoby działania aparatu głosowego;
 • Podstawy Emisji Głosu EGOsing®;
 • Sposoby uzyskania prawidłowego domykania się strun głosowych;
 • Technikę powiększenia skali głosu;
 • Jak stworzyć i przeprowadzić efektowną prezentację;
 • Jak umiejętnie kierować uwagą słuchaczy, aby być słuchanym i usłyszanym;
 • Sposoby panowania nad emocjami tremą;
 • W jaki sposób rozwijać możliwości swojego głosu i utrzymać uzyskane rezultaty bez dodatkowych konsultacji coachingowych;
 • Ćwiczenia do rozwoju głosowego i osobowościowego;
 • Sposoby dbania o głos.

Cele – Umiejętności

 • Zaplanować i wykonywać odpowiednie ćwiczenia do bezwysiłkowego, dźwięcznego mówienia a także ćwiczenia do rozwoju osobowościowego;
 • Analizować i rozwijać świadomość psychiczna oraz fizyczna w odkryciu i skutecznym używaniu aparatu głosowego;
 • Zaplanować i przeprowadzić efektowną Prezentację lub Przemowę;
 • Panować nad uwagą słuchacza za pomocą otrzymanych narzędzi sztuki prezentacji;
 • Analizować i rozwijać świadomość psychiczną oraz fizyczną;

Cele – Postawa

 • Do ryzyka. Nauka jest nastawiona na dostrzeżenie swojego potencjału, ukrytych możliwości i pomocy w korzystaniu z nich. W rezultacie, z wzrostem umiejętności ćwiczonych nawyków idzie w parze podwyższenie samooceny, nabieranie pewności siebie, odwaga, lekkość i motywacja do dalszego działania w dostrzeżeniu i korzystaniu z nowoodkrytych obszarów możliwości życiowych;
 • Do pracy z własnymi potrzebami;
 • Do spotkania się ze sobą samym, swoimi prawdziwymi możliwościami, własnym Ego.
Nauka Spiewu Warszawa

Plan zajęć

1. Teoria

Zajęcia rozpoczynamy od wiedzy, nauki, podstaw pracy z głosem. Teoria jest “rozcieńczona”, przykładami, ćwiczeniami praktycznymi, zadaniami do pracy w domu.

2. Praktyka

Ćwiczenia wykonywane na zajęciach oraz w domu proponowane z stopniowym poziomem trudności.

3. Praca z utworem

Po pierwszych sukcesach w ćwiczeniach rozpoczynamy pracę z utworem oraz nowymi niezbędnymi ćwiczeniami wokalnymi.

4. Nagrania

Po zakończeniu pracy nad utworem jest tworzone nagranie audio w profesjonalnych warunkach. Stanowi ono swoistą pamiątkę wykonanej pracy.

5. Udział w koncertach edukacyjnych

Raz na jakiś czas organizowane są Koncerty Edukacyjne odgrywają one bardzo ważną rolę procesie rozwoju wokalnego i artystycznego.

Lekcje dla dzieci

Nauka śpiewu dla dzieci

Wiele lat byłam przeciwna nauczania śpiewania dzieci. Chodzi o to, ze podczas nauczania mali wokaliści nie są jeszcze gotowi na świadomą pracę z własnym ciałem i oczekują prostych wskazówek tak zwanej “prawidłowej” pracy aparatu głosowego, ruchu żuchwy i innych – czyli opartej na fizycznym działaniu. Uważam takie że nauczanie w 99% przypadków doprowadzi do powstania szkodliwych przyzwyczajeń, które później po okresie mutacji głosu może skutkować nawet rezygnacją ze śpiewania. Z tego powodu stworzyłam program z kilku zająć dla dzieci wraz z rodzicami. Celem nauki jest nadanie rodzicu wiedzy i umiejętności bycia swoistym coachem, by mógł słyszeć możliwe błędy i prowadzić wskazówkami swoją pociechę do okresu kiedy będzie możliwa samodzielna, świadoma praca z głosem. W ten sposób otrzymamy możliwość uniknięcia wielu błędów, złych nawyków, zapewnienia dziecku odkrycie i pielęgnowanie prawdziwych indywidualnych możliwości wokalnych.

NAUKA ŚPIEWU DLA RODZICÓW Z MALUSZKAMI

Urodziny dziecka to w zasadzie najpiękniejsze i najważniejsze wydarzenie w życiu rodziców wiem to z własnego doświadczania 🙂  Jest to czas zmian gdy powstaje mnóstwo pytań ważnych i mniej istotnych. 

Głos jest najbardziej znaczącym środkiem komunikacji z maluszkiem od pierwszych dni jego życia i ja sama nie wyobrażam sobie bardziej pomocnego instrumentu jak śpiew podczas pierwszych trudnych chwil dla dziecka i rodziców. Śpiewanki – kołysanki przekazują spokój, dają poczucie bezpieczeństwa, są wspaniałym środkiem kojącym i uspokajającym.

Zajęcia są dla mamy i taty wraz z maluszkiem.

NAUKA ŚPIEWA DLA MAM Z MALUSZKAMI

Wyjątkowe miejsce

Garbatka-Letnisko – to miejscowość słynąca nie tylko z wyjątkowego, uzdrawiającego mikroklimatu lub garbnikowych dróżek wśród lasów stuletnich sosen i dębów a przede wszystkim z szlaku starodawnych will, wybudowanych na początku minionego stulecia. Miejsca, w którym zbiegają się losy znanych osobistości – nie tylko lokalnych między innymi takich jak lekarz Jan Jaworski, który w czasie wojny był osobistym lekarzem generała Władysława Sikorskiego, filozof – profesor Leszek Kołakowski. Garbatka jest znana i lubiana w kręgu naukowców, aktorów z całej Polski. Tu mają swoje miejsce odpoczynku, zamieszkania i …zadumania.

Zadziwiający jest fakt, że dotąd ta miejscowość jest wolna od tłumów zwiedzających, gdyż nie jest ona obszernie reklamowana i popularna jak chociażby Kazimierz Dolny, który jest z zasięgu około 40km. Bez wątpienia jest to zaletą Garbatki: można w ciszy szumu starego, wysokiego lasu podziwiać walory stolarskie przedwojennych will, skrywających dawne dzieje wielkich osobistości.

Koszt zakwaterowania: 50 zł od osoby z dodatkową możliwością zamówienia posiłków.

Dodatkowe atrakcje: lekcje Tenisa Ziemnego z Przemkiem Pietrzakiem, wyjątkowym trenerem, pasjonatem tenisa technicznego – okres letni i zimowy, plaża miejscowa z kąpieliskiem strzeżonym – w okresie letnim oraz kulik w zimę, jazdy konne otwarte szlaki turystyczne Garbackich Willi z przewodnikiem lub bez, las i cały czar miejscowości Garbatka-Letnisko z jej wyjątkowym, leczniczym mikroklimatem.

willa Radosna - Garbatka-Letnisko

Cennik 1 zajęcia

35 min - 120 zł
60 min - 200 zł

Zapisz się na lekcje

Miejsce: Garbatka-Letnisko, ul. Partyzantów 5F, willa “Radosna”.

Termin: do uzgodnienia.

ZAPISY:

Tel: (+48) 508 444 264