Menu Zamknij

Bezpłatna Nauka Śpiewu – Wideo Blog

NAUKA ŚPIEWU: WSKAZÓWKI OD ELENY EGOROVEJ

Metoda EGOsing® – to zupełnie nowe, rewolucyjne podejście do pracy z głosem. Metoda ta, korzystając z wyjątkowości aparatu głosowego, pozwala uruchomić pełny, naturalny duży głos, o istnieniu którego człowiek najczęściej nie zdaje sobie sprawy. “Po drodze” człowiek spotyka się z psychicznymi przyczynami blokad i zastaje “zmuszony” do zastanowienia się: “co z tym zrobię?”. Stąd psychologiczny efekt nauki, który może wydawać się zaskakujący gdyż skupiamy się tylko na pracy z głosem.

 
 

Lekcja Śpiewu 1. Od czego rozpocząć naukę?

Do czego rozpocząć naukę śpiewu?
Pamiętam siebie na początku drogi: śpiewałam, interpretowałam, poszukiwałam…
Pierwsze kroki są bardzo ważne.
Którą najkrótszą drogę wybrać by być najbliżej celu?
O, właściwie dobrze by było ten cel określić! Jaki jest cel nauki?
Gdzie podążać?

Lekcja Śpiewu 2. Komunikacja: NIE ŚPIEWAM - LECZ MÓWIĘ! Ćwiczenia

Gdy zaczynamy pracować z głosem, istnieje niebezpieczeństwo, że wpadniemy w sidła myślenia stereotypowego. Pracujemy siłowo, ćwiczymy przeponę by dźwięk był “podparty” a przecież przy niedomkniętych fałdach głosowych (tak śpiewa większość początkujących wokalistów) powietrze będzie wydostawało się przez szczelinę niedomkniętych strun wraz z dźwiękiem. Taki sposób pracy jest szkodliwy, tworzy mikrouszkodzenia, podwyższa podatność aparatu głosowego na infekcje a przy długotrwałym siłowym śpiewie prowadzi do pojawienia się guzków na strunach głosowych. “Lubimy” takie siłowe metody, bo są nieskomplikowane, proste do zrozumienia, chociaż podświadomie przeczuwamy, że głos jako część naszego istnienia wymaga bardziej całościowego podejścia.

Lekcja Śpiewu 3. Przyczyny niedomykania się strun głosowych

Harmonijna praca strun głosowych. To jedna z najważniejszych lekcji, ponieważ poświęcona ona jest źródłu dźwięku.
Jakie przyczyny niedomykania się strun głosowych i jakie są rozwiązania?

Lekcja Śpiewu 4. Ćwiczenia na DUŻY / PEŁNY głos

W lekcji 4 znajdziesz ćwiczenia, które możesz wykonać razem ze mną by “nastroić się” – by uruchomić swój naturalny pełny brzmiący głos. Metoda EGOsing® – korzystając z wyjątkowości aparatu głosowego, pozwala uruchomić pełny, naturalny duży głos, o istnieniu którego najczęściej nie zdajemy sobie sprawy. Metoda oparta na pracy z psychicznymi przyczynami blokad fizycznych i stawia Ucznia przed pytaniem: “co z nimi zrobię?”. Stąd psychologiczny efekt nauki, który może wydawać się zaskakujący gdyż skupiamy się tylko na pracy z głosem. www.egosing.pl – warsztaty, szkolenia, zajęcia indywidualne ze mną, Eleną Egorovą.

Lekcja Śpiewu 5. Filtry Głosowe

Każdy człowiek posiada wielki głos. Dowodem tego są dzieci: jak oni to robią? Czy oni specjalnie „mądrze” otwierają usta, czy profesjonalnie używają przepony? Nie! Dziecko po prostu coś „mówi”, bawi się, może przy tym być w różnych pozycjach, nawet stając na głowie a dźwięk, który powstaję, jest pełny, stabilny i jest dla nas, dorosłych, za głośny, nam „bolą uszy”. To jak to jest, że My jako dorośli czasami „walczymy” o duży głos, a jako dzieci, po prostu go mamy? Co się z nami stało? Nazywam ich – FILTRY. Są to procesy psychiczne i fizyczne. Innymi słowami pewne „zapory” w głowie, które skutkują naszymi działaniami fizycznymi. Przykład: myślę przed śpiewaniem w domu: „co powie sąsiad?” – będę powstrzymywać głos.

Spodobało się i chcesz więcej? Zapraszam na mój kanał na YouTube: