Menu Zamknij

Kurs dla nauczycieli

KURS INSTRUKTORSKI DLA NAUCZYCIELI ŚPIEWU
“Certyfikowany Nauczyciel Śpiewu metodą EGOsing®”

 

KOGO JEST KURS?

Kurs przeznaczona dla wokalistów, nauczycieli śpiewu i wszystkich osób pragnących profesjonalnie i skutecznie nauczać śpiewu i emisji głosu.
 

SKUTECZNY EFEKTYWNY NAUCZYCIEL ŚPIEWU

Większość nauczycieli / trenerów Emisji Głosu proponuje naukę opartą o znane reguły: prawidłowe otwieranie ust, prawidłowa praca przepony, jak powinno się ćwiczyć oddech, dykcja, artykulacja, kształtowanie się dźwięku itd. Tragizm oraz szkodliwość takiego podejścia polega na “zapomnieniu” podstawowej prawdy: człowiek nie jest maszyną, jesteśmy żywi, każdy z nas jest inny a więc i “działamy” różnie. Jeżeli posiadam dwie nogi, jak inni, to nie znaczy, że będę miała identyczny z innymi ludźmi chód, – tak i działanie aparatu głosowego u każdego człowieka różni się. Zmuszenie naszego ciała do tak zwanej “prawidłowej postawy”, zwiększa blokady ciała, ponieważ nakazujemy mu jak powinno działać a nie słuchamy i nie uczymy się jego wyjątkowej dla każdego człowieka natury.

Certyfikowany nauczyciel śpiewu

ZALETY METODY EGOsing®

Uświadomienie naturalnych procesów działania naszego organizmu i logiczne kierowanie zasobem odkrytego głosu

Procesy zachodzące w naszym organizmie mają naturę holistyczną: większość spięć fizycznych - to przyczyny psychiczne, stąd i nazwa EGOsing®:
EGO – część osobowości człowieka, która uświadamia się jako JA i kontaktuję się z światem zewnętrznym poprzez postrzegania i działania.
Sing – śpiew. Proces wydobycia głosu poprzez harmonijną współpracę narządów aparatu głosowego.

Odzyskanie możliwości głosowych, które otrzymaliśmy od urodzenia

Każdy człowiek rodzi się z olbrzymim, dźwięcznym zasobem głosowym jednak później w skutek różnych przyczyn - "filtrów głosowych" traci naturalność daną nam od urodzenia. Nauka EGOsing polega na pracy z “filtrami”, pewnymi “zatorami w głowie”, które skutkują fizycznymi blokadami.

Emisja Głosu wolna od stylistyki

Zastanawiasz się czy to nauka śpiewu rozrywkowego, klasycznego czy może interesuje cię śpiew "biały"? Emisja Głosu EGOsing - to narzędzia oraz ćwiczenia skierowane na uruchomienie twojego naturalnego głosu danego tobie Bogiem, wolnego od jakiej kol wiek stylistyki. Gdy już będziesz znać swój głos to będziesz podążać za taką muzyką w której twój nowoodkryty głos będzie prezentował się najlepiej: rozrywka, klasyka, rock lub śpiew ludowy.

Metoda uruchamia Twój głos w najlepszy sposób na chwilę obecną

Jedna z największych zalet metody EGOsing® polega na tym, że twój sposób wydobycia głosu będzie cały czas "automatycznie" dostosowywać się do twojego zmieniającego się codziennie a czasem co godzinę ciała całkowicie zależnego od warunków wewnętrznych (samopoczucie, ciśnienie, stan zdrowia...) oraz warunków zewnętrznych (pora roku, pora dnia, ciśnienie, warunki akustyczne, poziom wilgotności, temperatura...).

EGOsing®: nauka i profesjonalizm w pigułce

Cała moja wiedza zdobywana przez 30 lat zastała uporządkowana i ułożona w przemyślany system z 10 lekcji krok po kroku łączenia teorii i praktyki. Każda teza w lekcjach jest podparta schematami, rysunkami i diagramami.

Psychologiczny aspekt nauki

Metoda EGOsing® pozwala uruchomić pełny, naturalny duży głos, o istnieniu którego najczęściej nie zdajemy sobie sprawy. Metoda oparta na pracy z psychicznymi przyczynami blokad i stawia Ucznia przed pytaniem: “co z nimi zrobię?”. Stąd psychologiczny efekt nauki, który może wydawać się zaskakujący gdyż skupiamy się tylko na pracy z głosem.

Długotrwałe rezultaty

Każde ćwiczenie, które zaproponuję Tobie będzie miało swoje postawy - fundamenty wiedzy, nauki i logiki. Sprawi to że po skończonej nauce już nie będziesz mógł ich wyrzucić z głowy, one na stale rozszerzą twoje horyzonty w tej dziedzinie, staną się częścią twojego charakteru. To jest mój długotrwały prezent dla ciebie.

Cele programu

Otrzymanie wiedzy i warsztatu skutecznego i efektywnego Nauczyciela Śpiewu lub Trenera Emisji Głosu metodą EGOsing.

Przebieg kursu

Etap 1: Szkolenie  “Podstawy: Emisja Głosu EGOsing, Mowa, Prezentacja – poziom 1”. 

Plan pracy na 1 etapie:

  1. Samodzielne przerobienie kursu online Śpiewaj Profesjonalnie plus 12 Bonusów (www.egosing.pl/spiewaj)
  2. Indywidualne spotkania: 4 godziny (w tym godzina indywidualnej pracy online w ramach kursu „Spiewaj Profesjonalnie”).

Opis: To jest etap, podczas którego wiedza jest przerabiana od strony “Ja – Wokalista”.

Cele: Otrzymanie wiedzy, skutecznego warsztatu zarządzania głosem oraz umiejętności z zakresu Sztuki Prezentacji.

Koszt etapu  – 1200 zł

W koszty włączone materiały piśmiennicze oraz certyfikat ukończenia 1 etapu kursu.

Etap 2: Szkolenie indywidualne  “Podstawy: Emisja Głosu EGOsing, Mowa, Prezentacja – poziom 2”.

Opis: To jest etap, podczas którego wiedza jest przerabiana od strony “Ja – Nauczyciel”.

Cele:  Otrzymanie uzupełnienia wiedzy w dziedzinie Emisji Głosu, skutecznego warsztatu nauczania metodą coachingową.

Czas trwania – 6 godz.
Koszt etapu – 1200 zł.

Etap 3: Szkolenia indywidualne

  1. Konsultacje uzupełniające oraz egzamin teoretyczny (czas trwania – 5 godz.)
  2. Superwizja – egzamin praktyczny: przeprowadzenie 1 lekcji śpiewu (60 min) w obecności instruktora Eleny Egorovej.

Czas trwania – 6 godz.
Koszt etapu – 1200 zł.

Korzyści dla uczestników po kursie

Otrzymanie Wiedzy i Warsztatu Skutecznego i Efektywnego Nauczyciela Śpiewu lub Trenera Emisji Głosu metodą EGOsing oraz Certyfikatu z nadaniem tytułu “Nauczyciel Śpiewu metodą EGOsing” potwierdzającego nabyte kwalifikacje.

Materiały piśmiennicze

Każdy Uczestnik otrzymuję tematyczną książeczkę do wypełnienia podczas szkolenia, teczkę i długopis oraz inne dodatkowe materiały szkoleniowe.

Kwalifikacje po ukończeniu

Po ukończeniu 1 i 2 etapów Uczestnik otrzymuję Zaświadczenie o ukończeniu 1 oraz 2 etapu kursu.
Po ukończeniu ostatniego, trzeciego etapu kursu czyli zdania egzaminu teoretycznego i praktycznego Uczestnik otrzymuję Certyfikat “Nauczyciel Śpiewu metodą EGOsing” podpisany przez Elenę Egorovą, autorkę i trenerkę Metody EGOsing.

Jesteś zainteresowana i masz pytania?
Napisz do mnie, chętnie odpowiem na nie: info@egorova.pl

Zapisz się na szkolenie

Miejsce szkolenia: Garbatka-Letnisko, u. Partyzantów 5F, willa Radosna.
Cena całego kursu: 3 600 zł (możliwa opłata na raty, 1200zł za każdy etap kursu)
Cena szkolenia zawiera: przeprowadzenie szkolenia, zapewnienie materiałów i pomocy szkoleniowych, zaświadczenia oraz certyfikat ukończenia kursu.
Termin szkolenia: do uzgodnienia.

ZAPISY:

Tel: (+48) 508 444 264
Mail: info@egorova.pl